226 embert menekítettek először Afganisztánból Pakisztánba, majd később Belgiumba
Többen belga állampolgárok, vagy olyanok, akiknek Belgium ígért védelmet.
Többen belga állampolgárok, vagy olyanok, akiknek Belgium ígért védelmet.
A világ legfejlettebb hatalmai próbálják kedden keresni a kiutat az afganisztáni helyzetből, ám a nagy kérdés valószínűleg az lesz: maguk mellé tudják-e állítani a világ többi nagyhatalmát.
Elvárható társadalmi szerepvállalás, vagy önkényes cenzúra? A közösségi médiából az afganisztáni hatalomátvétellel egy időben elkezdtek eltűnni a tálibok oldalai, újból felvetve a kérdést, meddig terjedhet a platformok demokratikus vétójoga. Steven Buckley brit kutató szerint a közösségi média önmagában is a politika résztvevőjévé vált, de nem szabad elfelejteni: minden online folyamat a valóságban látott mintákon alapszik.
Ezt az AFP két forrása is megerősítette.
A Kabulból kimenekítettekre is vonatkozik a hatósági karantén, ezért vitték őket kapásból az ország déli határára.
A vasárnap érkezett menedékkérők nagy részét amerikai és osztrák kérésre szállították Magyarországra.
Pandzsírt a táliboknak még az 1996 és 2001 közötti első uralmuk alatt sem sikerült meghódítaniuk.
Többségében amerikai és afgán állampolgárok érkeztek Budapestre.
Samszia Hasszani a veszélyek ellenére folytatja a munkát.
A tálibok 1996-tól 2001-ig tartó uralmuk alatt menedéket biztosítottak az al-Kaidának, illetve a terrorhálózat néhai vezetőjének, Oszama bin Ladennek. Most állítólag nem ez a helyzet.
Az afganisztáni tálibok bejelentették vasárnap este, hogy harcosaik százai tartanak a Pandzssir-völgy felé, hogy ellenőrzésük alá vonják.
Édesanyákat is agyonnyomott a tömeg, gyásztól összetört gyerekek és férjek maradtak utánuk.
A gyermeket kórházba vitték a katonák, oda mehetett érte az apa.
Miközben mindenki azt találgatja, mennyire változtak meg az Afganisztánt húsz év szünet után újra ellenőrzésük alá vonó tálibok, a szomszédos országok mindegyike megtette már a szükséges óvintézkedések egy részét: növelték a határok közelében lévő katonák számát, s úgy tesznek, mintha a 2001-2021 közötti amerikai megszállás során nem segítették volna a tálibok külső és belső ellenségeit. Néhányan pedig udvarolni próbálnak a táliboknak és arra számítanak, rátehetik a kezüket az 1000 milliárd dollár értékűre becsült afganisztáni ásványkincsvagyon egy részére.
Az államtitkár szerint őket a halálból mentették ki a magyar honvédek.
Janez Jansa szlovén miniszterelnök a Twitteren közölte, hogy nem kötelesek befogadni "a bolygó összes menekültjét".
Több ezren próbálnak repülőgépen menekülni Kabulból, a repülőtéren a brit védelmi minisztérium szerint vasárnap ismét kiújult az erőszak.
Az egyik utolsó bástya, a Pandzsír-völgy sorsa a tét, a tálibok most még csak fenyegetőznek.
A C-17-es szállítógép pilótája mentette meg a nő és kislánya életét.
A tálibok tárgyalásokat kezdtek a volt afgán hatalom képviselőivel a hazatérésről és a kormányalakításról. Szándékaik komolyságát 145 afgán kommandós szabadon bocsátásával jelezték. Közben pedig orosz közvetítéssel is megüzenték, hogy békés rendezésben érdekeltek.